چطور کسی را ملزم به جبران خسارت کنیم؟|راهکار

جبران خسارتی که از سوی شخصی به شخص دیگر وارد میشود از مباحث دارای اهمیت مسئولیت میباشد. انواع مسئولیت ها از این باب مورد بررسی قرار میگیرد تا مسبب اصلی آن شناسایی شود که بتوان در ابتدا خسارت را منتسب به فعل یا ترک فعلی شخصی نمود و جبران آنرا خواستار شد.

این مسئله پیش از آنکه در فقه و قوانین مدنی ما آمده باشد یک امر عقلایی است که هر خسارتی که وارد شده یک عامل اصلی داشته و همان عامل مسئول جبران آن است مگر در موارد استثناء اینگونه نیست.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چه موردی ممکن است استثناء بر این امر باشد برای مثال در رابطه کارگر و کارفرمایی، زمانی که کارگر در حین انجام وظیفه و در حدود اختیارات خود سبب بروز خسارتی میشود کارفرما مسئول جبران آن برای شخص ثالث میباشد.

اهمیت مشورت با وکیل خسارت

گاهی به شما خسارتی وارد شده است و شما نمیتوانید به راحتی مسبب اصلی خسارت وارده را مانند تصادفات رانندگی که با حضور افسر پلیس مشخص میشوند تشخیص دهید. پس از تعیین مقصر خسارت شما باید به سراغ میزان خسارت وارده رفته و برای آن نزد مرجع قضایی دادخواست ارائه کنید.

سپس با بررسی مسئله و ادله های مستند به مواد قانونی بتوانید قاضی را مجاب کرده تا رای به نفع شما صادر نماید. در هر قدم از اعمالی که در بالا توضیح دادیم ممکن است که شما به مشکلات متعددی برخورد نمایید.

برای مثال شاید شما در تشخیص مسبب اصلی خسارت به مشکلی برخورد نکنید اما باید توجه داشته باشید با تعنایت به نکته ای که در تیتر بالا توضیح داده شد همیشه مسبب خسارت مسئول جبران آن نیست.

تشخیص مسئول جبران زیانی که شما دیده ایدو مطالبه خسارت نیازمند این است از وکیلی که متخصص امور انواع خسارت است مشاوره حقوقی بگیرید. با توجه به اینکه این شخص نسبت به تمام قوانین و مقررات موجود در این زمینه و همچنین رویه قضایی دانش لازمه را دارد بهترین گزینه برای راهنمایی گرفتن برای شما میباشد.

اهمیت مشورت با وکیل خسارت

گاهی به شما خسارتی وارد شده است و شما نمیتوانید به راحتی مسبب اصلی خسارت وارده را مانند تصادفات رانندگی که با حضور افسر پلیس مشخص میشوند تشخیص دهید. پس از تعیین مقصر خسارت شما باید به سراغ میزان خسارت وارده رفته و برای آن نزد مرجع قضایی دادخواست ارائه کنید.

سپس با بررسی مسئله و ادله های مستند به مواد قانونی بتوانید قاضی را مجاب کرده تا رای به نفع شما صادر نماید. در هر قدم از اعمالی که در بالا توضیح دادیم ممکن است که شما به مشکلات متعددی برخورد نمایید.
برای مثال شاید شما در تشخیص مسبب اصلی خسارت به مشکلی برخورد نکنید اما باید توجه داشته باشید با تعنایت به نکته ای که در تیتر بالا توضیح داده شد همیشه مسبب خسارت مسئول جبران آن نیست.

مرکز حقوقی راهکار

تشخیص مسئول جبران زیانی که شما دیده ایدو مطالبه خسارت  نیازمند این است از وکیلی که متخصص امور انواع خسارت است مشاوره حقوقی بگیرید. با توجه به اینکه این شخص نسبت به تمام قوانین و مقررات موجود در این زمینه و همچنین رویه قضایی دانش لازمه را دارد بهترین گزینه برای راهنمایی گرفتن برای شما میباشد.

مشاوره حقوقی برای خسارات ناشی از قرارداد

یکی از انواع خسارات وارده بر اشخاص خساراتی است که در نتیجه یک قرارداد به آنها وارد شده است. شما اگر با یک وکیل متخصص قراردادها پیش از تنظیم قرارداد خود مشورت کرده باشید حتما درباره خسارات ناشی از قرارداد چیزهایی شنیده اید.

دو راه برای مطالبه خسارت قراردادی پیش روی طرفین عقد وجود خواهد داشت.

اولین راه حل مختص زمانی میباشد که هیچگونه توافقی برای زمان بروز خسارت میان طرفین صورت نگرفته باشد که شخص متضرر میتواند با اثبات رابطه قراردادی و احراز رابطه سببیت میان قرارداد و خسارت نزد دادگاه ضرر و زیان خود را درخواست نماید.

در حالت دوم میان طرفین قرارداد بندی به عنوان وجه التزام مورد توافق قرار خواهد گرفت. این وجه التزام میتواند به جای موضوع معامله تعیین گردد یا برای تاخیر در تادیه موضوع معامله باشد.

تفاوت اینها این است که در مورد اول معمولا مبلغی معادل موضوع معامله تعیین میشود و در صورت درخواست آن دیگر اجبار برای انجام موضوع معامله ممکن نیست اما در مورد دوم معمولا مبلغی جزئی به صورت ماهانه یا روزانه برای تاخیر در انجام است که در کنار امکان اجبار برای انجام موضوع معامله به عنوان خسارت ناشی از تاخیر تادیه دریافت میشود.

مشورت با وکیل برای خسارت های تصادفات رانندگی

یکی از شایع ترین موضوعات در باب جبران خسارت برای موارد تصادفات رانندگی میباشد. برای اینگونه خسارات تشخیص زیان زننده و زیان دیده دشوار نمیباشد.

تنها نیاز است که که پس از تصادفات با کارشناسان پلیس راهور تماس گرفته تا در محل حاضر شوند و کروکی تصادفی را ترسیم کنند. پس از ترسیم کروکی خود ایشان مسبب بروز خسارت را معرفی میکنند. البته شما میتوانید در صورتی که اعلام مقصر را بر اساس مدارک موجود ناعادلانه دیدید نسبت به نظر ایشان هم در مرجع مربوطه اعتراض نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و تخصصی تر میتواند با دریافت مشاوره تلفنی از وکیل در همان زمان برای دفاع از حقوق خود اقدام نمایید.

دریافت مشاوره حقوقی

گروه وکلای راهکار با مدیرت وکیل فرشته محمد حسینی و سابقه درخشان و پرونده های موفق طی سال های اخیر آماده بررسی پرونده های قضایی و مشاوره های تخصصی در حوزه های مختلف حقوقی می باشد. با اعتماد به وکلای پایه یک دادگستری این موسسه می توانید از استیفای کامل حقوق قانونی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *