وکیل دیه در مشهد

وکیل دیه در مشهد

وکیل دیه به فردی گفته می شود که به صورت تخصصی در حوزه پرونده های دیه فعالیت دارد و از قوانین و شرایط مربوط به آن آگاهی کاملی دارد. مراجعه و مشاوره با بهترین وکیل دیه در مشهد موجب تسریع روند فرایند دادرسی می گردد و متقاضیان در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه و اهداف خود دست پیدا می کنند. وکلایی که در زمینه پرونده های دیه فعال می باشند بایستی دارای پروانه وکالت پایه یک باشند به عبارتی دیگر بهترین وکیل پایه یک دادگستری در مشهد از مهارت های لازم برای رسیدگی به این دعاوی برخوردار می باشند و به موفقیت موکل خود در پرونده دیه کمک خواهد کرد.

سرکار خانم فرشته محمد حسینی، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر مشهد، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین ، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای دیه در مشهد می باشند.

صبر ، حسن سابقه ، صداقت ، پاسخگویی ، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی وکیل فرشته محمد حسینی، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد. ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

دیه چیست؟

دیه مبلغی است که در ازای آسیب‌ها و جراحات وارده به شخص در حوادث عمد یا غیر عمده باید به‌طرف آسیب‌دیده پرداخت شود. مبلغ دیه توسط قانون‌گذار و بر اساس میزان آسیب و صدمات وارده تعیین می‌شود.

در صورت بروز قتل عمد یا نقص‌عضو، مجازت تعیین شده اعدام است که در صورت بخشش و خواست اولیای دم باید در ازای قصاص، دیه کامل آن پرداخت شود. البته درصورتی‌که اولیای دم درخواست قصاص داشته باشند، دیه کامل شخص باید توسط اولیای دم مقتول به ولی دم قاتل یا فرد آسیب‌زننده، پرداخت شود.

در بیشتر موارد مبلغ دیه در قانون مجازات اسلامی تعیین و تدوین شده است که باید توسط فردی که باعث صدمه شده به‌طرف مقابل پرداخت شود، اما در برخی موارد که مبلغ دیه برای صدمه‌ای که واردآمده در قانون تعیین نشده باشد با توجه به حد آسیب وارد شده، مبلغ دیه مشخص خواهد شد. این حد در قانون مجازات ایران، ارش نام دارد و وظیفه تعیین آن بر عهده قاضی است.

اما گرفتن و پرداخت دیه طبق ماده ۴۴۸ قانون مجازات اسلامی دارای شرایط و تبصره‌های خاصی است که تنها وکیل دیه بر آن آگاهی کامل دارد، پس برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید کار را بر عهده او گذاشت.

انواع دیه

در قانون مجازات اسلامی دیه بر اساس نوع آسیب وارده به انواع مختلفی تقسیم می‌شود.

دیه قتل

دیه قتل به مبلغی اطلاق می‌شود که در قانون مجازات اسلامی ایران برای جبران خسارت ناشی از قتل (اعم از عمد یا غیرعمد) تعیین شده است. این دیه به‌عنوان خون‌بهای فردی که به قتل رسیده پرداخت می‌شود.

طبق ماده 448 قانون مجازات اسلامی، درصورتی‌که شخص به علت قتل نفس باید قصاص شود و به هر دلیلی اجرای حکم قصاص امکان‌پذیر نیست یا قاتل بخشیده شده، مبلغ دیه کامل مقتول باید به اولیای دم پرداخت شود.

مبلغ دیه قتل در قانون مجازات اسلامی ایران به نحوی تعیین شده است که بر اساس شدت قتل، جبران خسارت‌های مالی و غیرمالی از جمله خسارت روحی و عاطفی واردآمده به خانواده قربانی، بر ضمه قاتل است. مبلغ دیه با گذر زمان تغییر می‌کند و رقم ثابتی نیست؛ بنابراین برای رسیدن به نتیجه درست و گرفتن کامل حق دیه باید از فرد متخصص در این زمینه یعنی وکیل دیه در مشهد کمک گرفت.

وکیل دیه در مشهد

دیه اعضای بدن

دیه اعضا، مبلغی است که در جبران خسارت‌های واردآمده به اعضای بدن مانند چشم، بینی، دست، پا، بیضه‎‌ها و… باید پرداخت شود. مبلغ دیه اعضا را قانون‌گذار با توجه به عوامل مختلفی مانند خسارت جسمی و روحی، وضعیت مادی خانواده قربانی و… تعیین می‌کند.

توجه داشته باشید که با توجه به پیچیدگی مسئله و تغییراتی که در طول زمان مشمول قوانین دیه می‌شود، باید با مشاوره وکیل دیه در مشهد برای پرداخت یا دریافت دیه اقدام کرد.

دیه منافع اعضا

درصورتی‌که آسیب وارد شده به فرد، منجر به ازبین‌رفتن برخی از حواس او شود. برای مثال چنانچه در اثر حادثه شخص شنوایی یا حس بویایی و چشایی خود را از دست دهد، دیه منافع اعضا به شخص تعلق می‌گیرد. دیه منافع اعضا نیز توسط قاضی و بر اساس زیان واردآمده، تعیین می‌شود.

وکیل دیه در مشهد با آگاهی از اطلاعات کامل درمورد نحوه پرداخت دیه منافع اعضا، می‌تواند به شما کمک کند، تمام‌وکمال به حق خود برسید.

دیه تصادف

وکیل دیه تصادف در مشهد، شخصی است که تخصص و تجربه لازم در امور مربوط به‌تصادف و قوانین مربوط به دیه را بداند و از کلیه امور آگاه باشد. وکیل دیه موظف است  درباره حقوق و واجد شرایط بودن برای دریافت دیه و تشخیص مبلغ معقول دیه، اطلاعات لازم را در اختیار موکل خود قرار داده و ضمن ارائه مشاوره، نمایندگی وی در دعاوی قضایی مربوطه را بر عهده گیرد.

همچنین وکیل دیه تصادف در مشهد می‌تواند با انجام مذاکره با طرف مقابل، سعی کند به توافقی منصفانه و مناسب برای هر دو طرف دست یابد.

مرکز حقوقی راهکار با مدیریت وکیل فرشته محمد حسینی

حق‌الوکاله وکیل برای دیه در مشهد

حق‌الوکاله یا هزینه وکالت وکیل دیه در مشهد، مبلغی است که وکیل در ازای ارائه خدمات حقوقی خود به موکل در مورد دعوای دیه، دریافت خواهد کرد. تعیین مقدار حق‌الوکاله وکیل برای دیه به عوامل مختلفی بستگی دارد، برخی از این عوامل شامل موارد زیر هستند:

قاعده حقوقی

در بعضی از سیستم‌های حقوقی از جمله سیستم حقوقی ایران، قوانین و مقرراتی برای تعیین حداقل و حداکثر هزینه‌ای که وکیل می‌تواند به‌عنوان حق‌الوکاله دریافت کند وجود دارد که تعیین حق‌الوکاله وکیل برای گرفتن دیه در چارچوب آن خواهد بود.

توافق‌نامه

قبل از شروع هرگونه خدمات وکالت، می‌توان یک توافق‌نامه بین وکیل و موکل امضا کرد که مبلغ حق‌الوکاله و شرایط پرداخت آن را تعیین می‌نماید.

سطح پیچیدگی پرونده

میزان پیچیدگی و زمانی که وکیل پایه یک دادگستری برای بررسی و تحقیق در مورد پرونده صرف می‌کند، بر تعیین حق‌الوکاله او مؤثر است.

تجربه و شهرت وکیل

وکلای با تجربه‌ای که شهرت بالایی دارند، همواره حق‌الوکاله بیشتری دریافت می‌کنند.

در نهایت، تعیین حق‌الوکاله بین وکیل و موکل می‌تواند از طریق مذاکره و توافق طرفین مشخص گردد. مهم است که قبل از ارائه هرگونه خدمات، هزینه‌های مربوطه و شرایط پرداخت آن‌ها به‌صورت واضح و مشخص در توافق‌نامه با وکیل دیه به‌صورت کتبی ذکر شود.

وکیل دیه در مشهد

برای دریافت دیه، فردی که آسیب‌دیده و متحمل خسارت شده، باید در دادگاه قادر به اثبات شدت خسارت وارده و نحوه بروز آن باشد در غیر این صورت برای جبران خسارت به آن دیه تعلق نخواهد گرفت یا مبلغی که به‌عنوان دیه تعیین می‌شود، کم‌تر از مقدار واقعی آن خواهد بود.

برای اینکه بتوانید صدمات عمد و غیرعمد بدنی را اثبات کنید، لازم است با قوانین دیه و نحوه دریافت آن آشنا باشید. وکیل دیه در مشهد با بهره‌گیری از تجربیات و تخصص خود می‌تواند در این زمینه راهنما و کمک شما باشد.

با توجه به این که وکیل دیه در مشهد بر کلیه قوانین و مقررات مجازات اسلامی در رابطه‌ با دیه، مسلط است می‌تواند با محاسبه دقیق مبلغ بیمه به جبران کامل خسارت‌‎های وارد شده به شما کمک کند.

وکیل وصول دیه باتجربه و آگاهی از قضاوت‌های پیشین و دستیابی به شواهد مرتبط، شما را در ارائه مدارک و شواهد لازم برای اثبات خسارات و دفاع در دادگاه یاری می‌دهد.

وکیل دیه آنلاین

این روزها هر لحظه ممکن است با حوادثی ناگوار روبه‌رو شویم که نحوه برخورد با آن‌ها را بلد نیستیم و به همین دلیل ممکن است دچار اشتباهاتی شویم که جبران آن‌ها بسیار سخت باشد.

برای مثال اگر دچار حوادثی شویم که در اثر آن، خسارت و آسیبی متحمل ما یا یکی از نزدیکان ما شود، چطور می‌توانیم برای گرفتن و محاسبه دیه اقدام کنیم؟ چطور می‌توان اطلاعات و مدارک لازم را جمع‌آوری کرد؟ یا این که اصلاً به چه مدارک و اطلاعاتی برای اثبات خسارت وارده و مقصر بودن طرف مقابل نیاز است؟

مطمئناً انجام کاردرست تنها توسط فرد متخصص در این حوزه، یعنی وکیل دیه امکان‌پذیر است؟ اما آیا همیشه و در همه‌جا می‌توان به وکیل وصول دیه کاربلد و حرفه‌ای دسترسی داشت؟ خبر خوب این است که از طریق مشاوره با وکیل دیه آنلاین می‌توانید از حرفه‌ای‌ترین وکلای دیه کشور برای رسیدن به حق خود، مشاوره بگیرید.

وکیل دیه آنلاین از طریق برگزاری جلسات آنلاین و بررسی شواهد و مدارک موجود، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد. وکیل برای محاسبه دیه، شما را در جمع‌آوری مدارک لازم راهنمایی می‌کند و بهترین راه برای پیشبرد مسیر درست پرونده برای رسیدن به موفقیت را به شما نشان می‌دهد.

دریافت مشاوره حقوقی از وکیل دیه در مشهد

یکی از بیشترین پرونده‌های دعاوی، پرونده‌های مربوط به دریافت دیه هستند. پروسه دریافت دیه، پروسه‌ای زمان‌بر و گاهاً پیچیده است که برای موفقیت در آن نیاز به تسلط کامل بر مقررات مربوط به دیه در قوانین مجازات اسلامی است.

لذا لازم است که در این زمینه با وکیل دیه در مشهد که تخصص و تجربه کافی را دارد، مشورت نمایید.

شما می دانید از طریق تماس با مرکز حقوقی راهکار با مدیریت وکیل فرشته محمد حسینی، بهترین وکیل دیه مشهد، روند پرونده خود را تسهیل کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *