وکیل جرم قذف در مشهد

وکیل جرم قذف در مشهد

قذف به معنای نسبت دادن لواط و یا زنا به شخص دیگر می باشد، فرقی نمی کند که آن شخص در حال حاضر زنده است و یا مرده در هر صورت این لفظ و شهادت دروغ در مورد زنا و همچنین ادعای مورد تجاوز و زنا قرار گرفتن جرم محسوب می شود و در شرع و قوانین برای مجرم مجازاتی متناسب با آن در نظر گرفته شده. به زبان ساده تر بگویم اگر شخصی به دیگران تهمت زناکار و متجاوزگر بودن بزند و یا حتی به دروغ ادعا کند که مورد زنا و تجاوز قرار گرفته است، مرتکب جرم قذف شده که باید بطور قانونی مجازات شود.

در چنین شرایطی برای اثبات بیگناهی خود، بهترین کار مشاوره با وکیل حرفه ای و با تجربه می باشد.‌ سرکار خانم فرشته محمد حسینی بهترین وکیل پایه یک دادگستری در مشهد می باشند و مدیریت مرکز حقوقی راهکار را بر عهده دارند. ایشان با سالها تجربه در زمینه امور حقوقی و قضایی آماده ی ارائه‌ ی خدمات حقوقی و مشاوره ای به شما عزیزان می باشند.

جرم قذف چیست؟

قانون مجازات اسلامی در ماده ۲۴۵، قذف را نسبت دادن زنا یا لواط (وکیل زنا و لواط در مشهد) به اشخاص حقیقی، چه زنده و چه مرده بیان نموده است و آنرا جرمی با مجازات حد ۸۰ ضربه شلاق عنوان کرده است. این جرم، تنها به استفاده از الفاظ رکیک ناموسی درباره افراد ختم نمی شود. بلکه شهادت دروغین درباره زنا یا ادعای مورد تجاوز یا زنا قرار گرفتن زنان در صورتی که خلافواقع باشد، قذف محسوب می شود.

وکیل جرم قذف در مشهد

همچنین جرم قذف نه تنها به صورت شفاهی بلکه طبق قانون جدید مجازات اسلامی، با درج مطالبی با شرایط فوق به صورت کتبی یا الکترونیکی نیز فرد محکوم به جرم قذف است.

مواد قانونی جرم قذف

جرم قذف با شرایط متعددی در قانون بیان شده است. ماده ۲۴۶ قانون مجازات اسلامی، روشن و بدون ابهام بودن قذف را از شرایط تحقق جرم قذف بیان نموده است. همچنین قذف مادر در ماده ۲۴۷ قانون به این صورت بیان شده است که پدری، رابطه حقیقی شرعی خود با فرزندش را انکار کند یا فردی شخص دیگر را به عدم ارتباط شرعی با پدرش متهم نماید.

همچنین نسبت دادن زنا و لواط به بستگان فرد از قبیل پدر، مادر، خواهر، برادر و همسر قذف مربوط شده و در صورتی که مخاطب به سبب این انتساب مورد اذیت قرار گرفته باشد جرم توهین نیز در نظر گرفته می شود. وکیل مشهد ماده ۲۵۵ قانون مجازات اسلامی، حد قذف را حق الناس به حساب آورده است که در صورت گذشت مقذوف در هر مرحله، تعقیب و رسیدگی و اعمال مجازات موقوف خواهد شد. البته لازم به ذکر است که گذشت از حد قذف قابل برگشت نیست.

نکات مهم درباره حد قدف

نکته اول این است که انتساب عدم باکرگی پیش از ازدواج به همسر، مصداق جرم توهین است و مجازات آن تا ۷۴ ضربه شلاق یا جزای نقدی می باشد.

مرکز حقوقی راهکار با مدیریت وکیل فرشته محمد حسینی

همچنین در قذف متقابل که دو نفر همدیگر را چه به صورت یکسان و چه به صورت متفاوت قذف می نمایند، هر یک از طرفین به ۳۱ الی ۷۴ ضربه شلاق تعزیری درجه ۶ مجازات می شود.

وکیل دعوی قذف

همانطور که گفته شد دعوی قذف از حیث حیثیتی بودن گاه محدودیت هایی را برای شاکی جهت حضور در مراجع قضایی و پیگیری پرونده به وجود می آورد که می تواند توسط وکیل دعوی قذف، مشکل حل شود. همچنین ذات قذف، سوء نیت طرفین به یکدیگر است.

بنابراین در صورت مواجه مستقیم دو طرف دعوا در مراحل قضایی با یکدیگر، ممکن است خطرات جانی دیگری هر یک از طرفین را تهدید کند. لذا این دعوا، به عنوان یکی از دعاوی کیفری باید توسط وکیل پیگیری و به سرانجام برسد.

در صورت نیاز به وکیل دعوی قذف می توانید از مشاوره وکیل کیفری مورد اطمینان خود در مرکز حقوقی راهکار از طریق ارسال فرم درخواست مشاوره یا تماس تلفنی بهره مند شوید.

دریافت مشاوره حقوقی جرم قذف در مشهد

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جرم قذف و مجازات آن، می‌توانید با تیم متخصصان مرکز حقوقی راهکار در ارتباط باشید. تنها کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *